Limburg - Nieuws - Persberichten Limburg - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

dinsdag 25 maart 2025

Heusden-Zolder: ProMove opent nieuw rijvaardigheidscentrum op Circuit Zolder (17 november 2015)

ProMove biedt reeds 18 jaar rijvaardigheidsopleidingen aan op verschillende plaatsen in het land. Op Circuit Zolder werd zopas een gloednieuw centrum geopend. Naar aanleiding van de opening van het rijvaardigheidscentrum op Circuit Zolder, stelden ze ook een nieuwe opleiding voor.

Bij ProMove hebben ze het voorbije jaar grondig nagedacht en is heel wat geïnvesteerd om de aanpak bij te sturen. Er wordt een volledig vernieuwde website gelanceerd waarop voor iedere verkeersdeelnemer een pak informatie te vinden is over verkeer, verkeersveiligheid en mobiliteit. Er werd een applicatie ontwikkeld waarmee de deelnemers op een zeer persoonlijke manier geëvalueerd worden door hun coach, maar waarmee ze ook zichzelf als bestuurder kunnen evalueren. Na afloop van een opleiding krijgt een cursist niet alleen een getuigschrift van deelname, maar ook een persoonlijke mail met tips om zijn of haar rijgedrag bij te sturen op basis van de evaluatie.

In het nieuwe belevingscentrum op Circuit Zolder worden de bezoekers bovendien ondergedompeld in een positieve sfeer om samen te werken aan meer verkeersveiligheid.

Om de ongevallenstatistieken te verbeteren moet er volgens ProMove veel meer op kwalitatieve educatie worden ingezet. Volgens hen mag het rijbewijs geen eindpunt zijn, maar moet het de start zijn om levenslang te leren.

ProMove is al sinds 1997 actief op Circuit Zolder, maar nu paddockzone 6 werd omgevormd tot een volwaardig rijvaardigheidscentrum, kunnen de faciliteiten voor een breed publiek worden ingezet.

Gedeputeerde Jean-Paul Peuskens: “Een rijvaardigheidscentrum zoals dit is een knooppunt voor iedereen die educatief of recreatief geïnteresseerd is in mobiliteit, veiligheid en de wereld op wielen. Circuit Zolder in het algemeen en dit centrum in het bijzonder is daarvoor de ideale locatie. Je kan hier dus zeker spreken van een win-winverhaal, waarbij de belangrijkste winnaars de Limburgers zelf zijn. Want hoe meer mensen een beroep (kunnen) doen op het centrum om hun rijvaardigheid te versterken, hoe beter dit is voor de verkeersveiligheid. En daar winnen we dus allemaal bij.”

Het Rijvaardigheidscentrum van ProMove is er voor alle soorten weggebruikers: van fietsers en motorrijders tot bestuurders van auto’s en trucks.

Jean-Paul Peuskens: “Dat maakt het nieuwe centrum geschikt voor alle soorten verkeersdeelnemers, maar bijvoorbeeld ook voor interventiewagens. Ook daarom steunt het provinciebestuur dit project en hebben we afspraken gemaakt rond het gebruik van de rijvaardigheidspiste door het provinciaal opleidingscentrum PLOT. Zo is het een extra troef voor hulpdiensten zoals politie, brandweer en ambulancediensten dat het centrum naast een verharde piste ook over een onverhard gedeelte beschikt."

Bekijk alle artikels uit Heusden-Zolder