In Limburg: Nationaal Park Marathon laat dit weekend meer dan 7000 lopers en wandelaars genieten van natuurpracht Hoge Kempen (19 februari 2025)
Op zaterdag 22 en zondag 23 februari vindt in Maasmechelen de vijfde editie van de Nationaal Park Marathon Hoge Kempen plaats. Zowel op zaterdag (wandelaars) als op zondag (lopers) staan er vier afstanden op het programma. Naast 42,195 prachtige marathonkilometers door het natuurschoon van Nationaal Park Hoge Kempen liggen er voor de meer dan 7000 deelnemers dit weekend ook kortere maar even mooie en rustgevende routes van 21, 14 en 7,2 km te wachten.
Met de Nationaal Park Marathon Hoge Kempen trekt organisator Golazo voluit de kaart van slow sports. In tegenstelling tot bij een klassieke stadsmarathon is de tijd van ondergeschikt belang. Het parcours in het eerste nationaal park van ons land die officiële erkenning dateert al van 2006 is voor 85% onverhard. De gevarieerde, groene routes nodigen uit om één te worden met de natuur en om al je dagelijkse beslommeringen overboord te gooien. De Nationaal Park Marathon mag gerust de mooiste marathon van België genoemd worden.
"Nationaal Park Hoge Kempen is een geliefde sportplek van heel wat Maasmechelaren", zegt schepen Corrie Bemelmans. "Winter en zomer tref je hier heel wat wandelaars, lopers, mountainbikers en zelfs ruiters die hier hun wekelijkse rondje komen afwerken. Tijdens de Nationaal Park Marathon kan het brede publiek van die luxe proeven en bewegwijzerde routes over een afstand naar keuze afleggen."
"Wie kiest voor één van de twee langste routes passeert dit jaar ook langs onze nieuwste toeristische aanwinst", vult burgemeester Raf Terwingen aan. "De brug van Fietsen tussen de Mijnterrils maakt het de inspanning meer dan waard. Ik garandeer genieten van begin tot einde." De spectaculaire constructie werd in september 2024 geopend. Het is een 380 meter lange pontonbrug die vlak boven de waterspiegel slingert tussen de iconische tweelingterril en panoramaterril. De lopers en wandelaars van de 21 en 42 km zullen er kunnen genieten van een adembenemend 360°-panorama.
Met meer dan 7000 deelnemers, verspreid over twee dagen, is ook deze vijfde editie van de Nationaal Park Marathon Hoge Kempen opnieuw een enorm succes. Late beslissers kunnen nog altijd online inschrijven: de wandelaars tot vrijdag middernacht, de lopers tot zaterdag middernacht. Ter plaatse inschrijven is niet mogelijk. De runs van 14 en 21 km zijn volzet, dus voor die afstanden zijn ook de online inschrijvingen al afgesloten. Voor de 21 en 42 km walk zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar.
Programma zaterdag 22 februari 2025 - wandelaars:
Vanaf 7u: afhalen polsbandje
7u30 8u: vrije start 42 km
8u 11u: vrije start 7,2 km, 14 km en 21 km
18u30: sluiting finish
Programma zondag 23 februari 2025 - lopers:
Vanaf 7u45: afhalen borstnummer
Tussen 8u30 en 9u15: vrije start 21 km
9u25: start 7,2 km
Tussen 10u00 en 10u30: vrije start 42 km
Tussen 11u15 en 11u45: vrije start 14 km
16u30: sluiting finish
Start en finish:
Jeugdcentrum Asteroïde, Ringlaan 400, 3630 Maasmechelen