Limburg - Nieuws - Persberichten Limburg - Stuur je tekst met foto: info@limburgnieuws.be

zondag 20 april 2025

Peer: Helikopteroefeningen in Limburg (20 september 2012)

Van 18 september tot 5 oktober 2012 organiseert de Belgische Defensie, met steun van de Luxemburgse Defensie, de oefening 'Green Blade'. Deze oefening kadert in het helikoptertrainingsprogramma van het Europese Defensieagentschap EDA (European Defence Agency). In dezelfde periode organiseert de Belgische Special Forces Group de oefening PEGASUS 2012.

Beide oefeningen zullen sterk verweven zijn en vinden hoofdzakelijk plaats vanop de luchtmachtbasis in Kleine-Brogel, maar ook op locaties in de provincies Antwerpen, Namen, Luik en Luxemburg. Met de steun van 18 helikopters uit Belgiƫ, Duitsland en Italiƫ nemen een achthonderdtal militairen uit binnen- en buitenland deel.

Naast de toename van de luchtactiviteiten op en rond de basis in Kleine-Brogel is het mogelijk dat de geluidsoverlast in de omgeving van de oefenzones toeneemt tijdens de duur van de oefening. Defensie stelt echter alles in het werk om deze overlast tot een minimum te beperken.

De combinatie van beide oefeningen vormt een ideale gelegenheid om Special Forces- en helikoptereenheden, afkomstig uit verschillende landen, samen te laten werken. Het doel van de oefening is de interoperabiliteit tussen de eenheden van de deelnemende landen te bevorderen aan de hand van een gezamenlijke en gecombineerde oefening.

Bekijk alle artikels uit Peer