Riemst: De geheimen van Herderen en Vroenhoven (27 augustus 2014)
Op 14 september vindt voor de 26ste keer de Open Monumentendag plaats. Ook in Riemst kan je een stukje geschiedenis en erfgoed van dichtbij ontdekken. Blikvangers zijn de vierkansthoeve De Oude Winning in Herderen en de archeologische opgravingen in Vroenhoven.
Heel wat vierkantshoeves in Riemst hebben doorheen de jaren een nieuwe bestemming gekregen, nu het landbouwleven langzaam stilvalt. Zo is de Oude Winning in de Maastrichterstraat in Herderen omgevormd tot een hoeve met vakantiewoningen en een Bed & Breakfast. Op de Open Monumentendag kun je de hoeve vrij bezoeken tussen 13u en 18u. Deze hoeve bestaat volgend jaar 300 jaar. Daarom vertelt een tentoonstelling je de geschiedenis van de hoeve, met bijzondere aandacht voor de herbestemming ervan. Je kan er ook terecht voor een drankje.
Wie graag de benen strekt, kan om 14u mee op wandeling. Een gids neemt je dan mee door Herderen, waar er bij verschillende erfgoedsites wordt stil gestaan. Je kan ook op eigen tempo de wandeling maken, je kan in de Oude Winning gratis een brochure vragen.
Tijdens deze Open Monumentendag kan je ook een kijkje nemen in de Bloesemstraat in Vroenhoven. Daar zijn op dit moment archeologische opgravingen bezig en werden er de afgelopen weken ook al heel wat voorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Je kan er doorlopend vanaf 10u een korte rondleiding volgen en zien wat de bodem in Vroenhoven prijs geeft over zijn rijke oorlogsverleden.